Ma 2024. 4. 25, csütörtök, Márk napja van.Holnap Ervin napja lesz.

PÁSZTORBÜKKI TERMÉSZETBARÁTOK TALÁLKOZÓJA

2013. június 8-9 között szerveztük meg a PÁSZTORBÜKKI TERMÉSZETBARÁTOK TALÁLKOZÓJÁT. A találkozóra 10 csapatot hívtunk meg, és 9 csapat jött el.
A ZÖLDIKÉK csapat a Csíkkarcfalv-i Mártonffy György Általános Iskolából,
a BÁNYÁSZMANÓK csapat a Balánbánya-i 1.számú Általános Iskolából,
a MÉSZÉGETŐK és CSEREVIRÁG csapatok a Csíkszentmihály-i Arany János Általános Iskolából,
a TUDORKÁK csapat a Csíkszenttamás-i Bálint Vilmos Általános Iskolából,
a KOCKÁSLILIOM csapat a Csíkdánfalv-i Petőfi Sándor Technológiai Líceumból,
a CSEREVIRÁGOK csapat a Csíkrákos-i Cserei Mihály Általános Iskolából,
a SZŐRFÜVEK és a BÁTHORIAK csapat a Csíkszentdomokos-i Márton Áron Általános Iskolából.

A csapatok szombaton 3 órára érkeztek a Márton Áron Általános Iskolába, és a konferencia teremben minden csapat bemutatkozott. A csapatok bemutatták az iskolát, a települést ahonnan jöttek, és  elmondták, hogy miért választották azt a csapatnevet. A bemutatkozást követte Pálfalvi Pál nyugalmazott biológia tanár előadása környékünk jellegzetes flórájáról. A vetélkedő a főzőversennyel vette kezdetét, majd ezt követte a közös népdaléneklés. Minden csapat népdalt hozott, és megtanította a többi csapatnak is. Vasárnap 9 órától folytatódott a vetélkedő Pásztorbükkben a következő megmérettetési témákban: anyanyelv-, fizika-, helytörténet-, kémia-, és matematika a természetben, valamint tájékozódás, növényismeret. A vetélkedőn a csapatok egy virágkompoziciót készítettek, melyből kiállítás is készült. A díjazásra az ősszel elkészült kápolnában került sor, ezt követően a csapatok elfogyasztották a közös ebédet, a pityokástokányt.
A vetélkedőt megszervezték: Veress Anna Aranka iskolaigazgató, Kalamár Mária igazgatóhelyettes, Kurkó Erika biológia szakos tanárnő. A vetélkedő lebonyolításában résztvettek az V-VIII osztályban tanító tanárok.
Élménybeszámoló olvasható itt.

A találkozón készült képek megtekinthetők itt.