Ma 2024. 4. 27, szombat, Zita napja van.Holnap Valéria napja lesz.

III. Laborkukac Diákvetélkedő

A Sapientia EMTE Műszaki és Társadalomtudományok Karának Biomérnöki és Élelmiszertudományi Tanszékei harmadik alkalommal hírdették meg a laborkukac Diákvetélkedőt a romániai magyar általános-és középiskolások számára.
A verseny két fordulós volt:
  • I. forduló- a laboratoriumi gyakorlat írásbeli kidolgozása.
  • II. forduló- a kidolgozott laborgyakorlat elvégzése a Sapientia EMTE laboratoriumában.
    2012 január 27-én az ország közép és általános iskoláiból 45 csoport versenyezett-17 biológia és 28 kémia témakörben.
Kémia és élelmiszertudomány szakterületen gimnáziumi szinten I helyezést ért el iskolánk csapata: Karda Borbála VIII. A, Sándor Rebeka VIII. B és Bálint István VIII.A osztályos tanulók. Gratulálunk és további sikereket kivánunk nekik.

Csíkszentdomokos 2012. január 31.                                          Veress Anna Aranka
                                                                                              kémia szakos felkészítő tanár

Képeket a versenyről itt találsz