Ma 2019. 7. 17, szerda, Endre, Elek napja van.Holnap Frigyes napja lesz.

VII. Fürkész helyesírási és nyelvhelyességi verseny

„A magyar nyelv olyan, mint egy hangszer. Aki játszani akar rajta, annak minden áldott nap gyakorolnia kell.”(Lénárd Sándor)

 

A Fürkész helyesírási és nyelvhelyességi verseny elindítója a nagyváradi Diákokért Egyesület, és legfontosabb célja a kisiskolások anyanyelvhasználatának, helyesírási készségének fejlesztése, játékos feladatok megoldása, szólások, közmondások, találós kérdések, betűrejtvények megfejtése által.

A hetedik alkalommal megszervezett versenyen a csíkszentdomokosi Márton Áron Általános Iskola III.A osztályos tanulója, Biró Katalin a körzeti szakaszon magas pontszámot ért el, ezzel továbbjutott a 2018. február 24-én Gyergyóalfaluban megszervezett megyei szakaszra, ahol az ismételten megszerzett nagy pontszámáért (97,3) dicséretben részesült. Gratulálunk neki! Köszönet illeti a felkészítő pedagógusát is, Gáll Ida tanítónőt.