Ma 2018. 8. 14, kedd, Marcell napja van.Holnap Mária napja lesz.

Iskolánk is csatlakozott a 10. Nemzetközi Felolvasómaratonhoz

 

" Ami igaz, az természetes, ami természetes, az jó és szerintem szép is. Ez az én esztétikám."

 (Petőfi Sándor)

 

2018. február 20-án Petőfi műveit szólaltatták meg közel negyvenezren a csíkszeredai Kájoni János Megyei Könyvtár által szervezett 10. Nemzetközi Felolvasómaratonon. A felolvasás méretei évek óta átlépték az országhatárokat, idén hat ország 198 településéről csatlakoztak a maratoni felolvasáshoz. A rendezvény célja ráirányítani a figyelmet magyar irodalmunk egy-egy kiemelkedő személyiségének műveire, és ezáltal az olvasás fontosságára, szépségére. Idén a 195 éve született Petőfi Sándor műveire esett a választás, ez az év egyúttal Az apostol megírásának és az 1848-as forradalomnak a 170 éves évfordulója.

Iskolánk felső tagozata is csatlakozott a felolvasómaratonhoz, melyet Székely Edit, az iskola könyvtárosa szervezett meg Gidró Melinda magyartanárnő segítségével. A délelőtt folyamán minden osztály bekapcsolódott egy-egy órára a felolvasásba Gidró Melinda, Finta-Román Szidónia, Laczkó-Szentmiklósi Árpád és Péter László tanárok irányításával. A felolvasók könyvjelzőt kaptak ajándékba a Kájoni János Megyei  Könyvtártól.

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer