Ma 2019. 7. 17, szerda, Endre, Elek napja van.Holnap Frigyes napja lesz.

„Emlékezz arra, hogy segíteni kell azokon, akik rászorulnak.

Emlékezz arra, hogy önzetlen légy, fáradhatatlan, becsületes,

igazmondó és önfeláldozó. Felejtsd el, ha félsz!...

Emlékezz arra, hogy mi a jó, és sose felejtsd el, hogy

csak jót szabad tenned, ártanod soha. „

                                                           Szabó Magda

 

 

Jót tenni jó! 

 

 

            Iskolánkban november 20-22-e között került sor a Jót tenni jó! nevű projektre, melynek keretén belül zöldséget és gyümölcsöt gyűjtöttünk a Szent Ferenc Alapítvány csíkszentdomokosi napköziotthonának. Az iskola diákjai nagy lelkesedéssel fogadták a felhívást, miszerint hozzanak pár darab olyan zöldséget és/vagy gyümölcsöt otthonról, amiből bőven van, és nem érzik meg a hiányt. Nagyon gyorsan teltek meg a krumplis, almás, hagymás, murkos és más zöldségeket, gyümölcsöket tartalmazó dobozok, a gyerekek nagyon boldogan pakolgatták ki a portékáikat, szinte mindenki hozzájárult a gyűjtéshez a maga lehetősége szerint. Az összegyűlt zöldségeket és gyümölcsöket néhány diák segítségével szerdán, november 22-én szállítottuk el az említett napköziotthonba, ahol örömmel fogadták az adományunkat.  Tanulóink megértették, hogy egészen apró jócselekedetekkel milyen nagy örömet szerezhetünk egymásnak.

A projektet Veress Noémi és Boros Melinda tanárnők irányították.

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer