Ma 2019. 5. 21, kedd, Konstantin napja van.Holnap Júlia, Rita napja lesz.

Gábor-kerti megemlékezés

 

"A tizenegy „bűnösnek talált” döbbenten hallgatott, jóformán nem is értették, mit akarnak tőlük, nem bírták elhinni, hogy ilyen nevetséges bizonyítékok alapján halálra ítélhessenek embereket. Csak a gyűlöletet érezték világosan, szinte tapinthatóan vette körül őket az a fojtogató, ellenséges érzés, s moccanatlanul néztek a körülöttük rajzó, egyre jobban megvaduló fegyveresekre. S védtelenül, teljesen kiszolgáltatva azoknak, a tizenegy szerencsétlen ember szívében rendre kialudt a remény legutolsó szikrája is, s lélekben készülni kezdtek a halálra..." (Nagy Irén: Védtelenül - Csíkszentdomokosi krónika)

Iskolánk tanulói és pedagógusai részt vettek a 2017. október 9-én szervezett Gábor-kerti megemlékezésen, tisztelegve az 1944-ben Maniu-gárdisták által kivégzett tizenegy csíkszentdomokosi mártír emléke előtt. A visszaemlékezés szomorú perceiben tanulóink is közreműködtek,  Székely Edvin (VIII.A) a 73 évvel ezelőtt történt tragikus eseményre emlékezett, Révész Annamária (VII.B) pedig Wass Albert A bujdosó imája című versét olvasta fel. Őket a Márton Áron Általános Iskola Igazgatósága készítette fel. Kedves Borbála (VII.A) az Ó, én édes jó Istenem ősi székely himnuszt, Kristály László (V.B) az Édesanyám rózsafája című népdalt énekelte el. Ezt követően iskolánk fiúkórusa népdalcsokrot énekelt Boldizsár-Deák Szidónia zenetanárnő irányításával, majd koszorúzás következett.