Ma 2024. 4. 26, péntek, Ervin napja van.Holnap Zita napja lesz.

Madárkarácsony

Karácsonyi ünnepek közeledtek. Biológia órán a téli madáretetésről beszélgettünk és arról, hogy hogyan szervezzük meg az idei év madárkarácsonyát.A tanárnő beszélt arról, hogy télen mivel szabad etetni a szárnyas barátainkat és felhívta a figyelmünket arra, hogy ha egyszer elkezdtük az etetés mindaddig nem szabad abbahagyni, amíg a madarak önállóan nem tudják megszerezni maguknak a táplálékot, mert egyetlen nap kihagyása számos madárka pusztulását okozhatja.
A madarak leginkább az olajos magvakat (dió, mogyoró, tökmag, napraforgómag) és a friss szalonnát kedvelik, ami sok hőt fejleszt.

A kenyérmorzsa etetése tilos, mert megerjedhet a madárka begyében és ez pusztulását okozhatja.
            Beszélgettünk arról, hogy hogyan kell almafűzért, diófűzért, tepertőfűzért és madárkalácsot készíteni.
A kitűzött napra a VI. osztályos tanulók szorgalmasan készültek, a fiúk madáretetőket is készítettek, mindenkinek volt fűzére, sajtos dobozokban és pilepalackokban madárkalácsa.
Kimentünk Garadosba és az erdő szélén kiválasztottunk e célnak megfelelő fát és feldíszítettük az előre elkészített madárcsemegékkel, ezt a fát elneveztük madárkarácsonyfának.
Miután befejeztük egy jót játszodtunk, hógolyóztunk és csúszkáltunk. Mi így próbáltuk meghálálni a madarak csicsergését és egyben mi is jól éreztük magunkat, mert ez a nap felejthetetlen lesz számunkra, de reméljük a madarak is örültek.

A beszámolót a VI. osztályos tanulók készítették

A tevékenységről képeket itt találsz.