Ma 2024. 4. 24, szerda, György napja van.Holnap Márk napja lesz.

Táncos évzáró 2012

Idén a sárosúti iskola adott helyet a Táncos Évzárónak, amelyen azok a csíkszentdomokosi óvodás és kisiskolás gyerekek gyűltek össze, amelyek egész tanév ideje alatt Sándor Csaba néptáncoktató irányításával szívják magukba a helyi tánc- és zenekultúrát. A mintegy 150 gyerek és 10 pedagógus ezúttal a közös „örömtánc” mellett különböző fából készült népi játékszereken tehette próbára magát. Íjazás, ostorpattogtatás, diótörés, mocsárjárás, gólyalábazás fokozta a hangulatot, melyet a kerékpárosoknak szervezett akadályverseny tetőzött be. Az elmaradhatatlan pityókástokány elkészítésében a sárosúti szülők segédkeztek, köszönet érte! Szintén köszönet a vendéglátó iskola pedagógusainak, hogy teret adtak  egy jó hangulatú, maradandó emlékeket kínáló eseménynek!

Résztvevők: Sándor Csaba néptáncoktató, Deák György, Urus Tünde, Kurkó Szilvia tanítók, Márton Kinga, Salamon Mária, Demeter Szidónia, Császár Izabella, Török Ibolya és Görbe Ágnes óvónők valamint gyermekcsoportjaik.

Görbe Ágnes