Ma 2024. 5. 9, csütörtök, Gergely napja van.Holnap Ármin napja lesz.

Kedvenc mesehősöm rajzpályázat

November az iskolai könyvtárak nemzetközi hónapja, melynek alkalmából a "Márton Áron" általános iskola könyvtárosa kezdeményezésére rajzpályázatot hirdettünk -Kedvenc mesehősöm- címmel,  az V-VI. osztályosok számára. A diákok nagy érdeklődést mutattak a téma iránt, hisz 38 tanuló küldött be alkotásokat a felhívásra. A versenyzők szabadon választott technikával, A3 vagy A4 rajzlapon ábrázolták kedvenc mesehősüket. Különböző állatmesék, népmesék, valamint Micimackó kalandos történetei elevenednek meg a beküldött pályamunkákon. Ahogy végig nézünk az iskola könyvtárában kiállított alkotásokon felidéződnek bennünk a gyermekkor kedvenc meséi, melyeket egykor én is olyan szívesen betűztem, mostanság meg saját gyermekeimnek olvasgatom esténként.

A gyermekek rajzain, festményein keresztül átléphetünk abba a csodálatos fantázia világba, mely számukra oly fontos és melyen keresztül próbálják ők megérteni, valamint feldogozni a külvilágból érkező történéseket. Szinekben és formákban gazdag munkáikon feltűnnek a részletgazdag kidogozások, valamint a különböző technikák sajátosságai.
            A pályamunkák elbírálása nehéz feladat elé állította a zsűri tagjait, hisz ezek az alkotások mind dicséretet érdemelnek és egyesek olyan jól sikerültek, hogy akár illusztrációk is lehetnének mesekönyvekben.
            A zsűri tagjai:
             Székely Edit-könyvtárosnő
                       Szabó Ida- technika szakos tanárnő
                       Máxem Henrietta- VIII osztályos tanuló
                       András Eszter- vizuális nevelés szakos tanárnő
            Hosszas megbeszélés után úgy döntöttünk, hogy a 38 pályázóból 4 diákot díjazunk, melyek név szerint:
                       I díj – Sámuel Szilárd - V.A. osztály
                                II díj – Kurkó Csengele - V.A osztály
                                III díj – Szőcs Kurkó Sebestyén - VI. B osztály
                                Különdíj – Albert Ödön  - VI. C osztály
            A díjátadás családias körben zajlott az iskola könyvtárában, melynek keretén belül a díjazottak értékes könyveket és névre szóló oklevelet vehettek át az iskola jóvoltából.
          Külön köszönetet szeretnék mondani minden lelkes résztvevőnek és számítunk rátok az elkövetkező pályázatok alkalmával.

Csíkszentdomokos, 2011 november
                                                               András Eszter, vizuális nevelés szakos tanárnő

A díjazott rajzokat itt láthatod.