Ma 2024. 4. 20, szombat, Konrád, Tivadar napja van.Holnap Konrád napja lesz.

Dalos kedvű kisiskolások Csíkszentdomokoson

„ Ameddig egy nép énekel,  messzire hallatszik a hangja.” – írja Sütő András. Mert énekelni szép és jó! Ráadásul mindenkinek kézügyben van a világ legszebb és legértékesebb hangszere: saját hangja.
E hangszer értékességét és szépségét fedezték fel azok a csíkszentsimoni, csíkdánfalvi, csíkkarcfalvi és helybeli gyermekek és tanítóik, akik részt vettek a Csíkszentdomokoson Kistalentum Egyesület által immár  13. alkalommal megrendezett „ Ne hagyjuk cserben az Éneket!” című nép – és gyermekdal vetélkedőn.
Szólóénekesek és 3 – 4 tagú kiscsoportok ( összesen 38 gyermek ) versenyeztek két korcsoportban: az előkészítő – I. – II. osztályosok, illetve a III. – IV. osztályosok korcsoportjában. Minden szólóénekesnek két népdalt vagy két gyermekdalt, minden csoportnak maximum 3 dalból álló csokrot kellett előadnia.
 Öttagú zsűri értékelte az énekeseket, csoportokat.
Íme a nyertesek !
Szólóének:
Előkészítő – I. – II. osztályosok:   I. díj: Márton Zsanett ( I. o. Csíkszentdomokos )
                                                      II. díj: Dobos Ádám ( I.o. Csíkkarcfalva )
                                                      III. díj: Kedves Borbála ( II.o. Csíkszentdomokos           III. – IV. osztályosok:                     I. díj: Székely Edvin ( III. o. Csíkszentdomokos )
                                                      II. díj: Geréd Nikoletta ( IV. o. Csíkszentsimon )
                                                     III. díj: Kristály Aliz ( IV.o. Csíkszentdomokos )
                                                     Dicséret: Bíró Mátyás (III. o. Csíkszentdomokos)
Csoportok:
Előkészítő – I. – II. osztályosok:
 A csíkdánfalvi  II.  osztályosok ( Sándor Lenuca, Simon Nóra, Geréd Ádám, Gáll Márton Károly)
III. – IV. osztályosok:
I. díj: A csíkszentdomokosi cseralji iskola IV. osztályosai ( Barabás Ágota, Gábor Vilma, Gábor Katalin, Szecsete Krisztina)
II: díj (holtversenyben): A csíkszentdomokosi IV. A osztályosok ( Szabó Gabriella, Rostás Júlia, Rác Szilvia – Renáta, Szabó Anett )
 III.díj:  A csíkszentsimoni IV. osztályosok ( Geréd Nikoletta, Czikó Hajnalka, Dobre Alexandra, Balog Andrea).
A rendezvényt daltanulás, diavetítéssel kísért zenehallgatás és kézműves tevékenység tette színessé. Minden gyermek emléklapot, a saját maga által elkészített pitypangos képet, a díjazottak oklevelet és értékes könyvjutalmat, a nem díjazottak részvételi díjat kaptak.
A szervezésben partnerünk és támogatónk volt a, a Communitas Alapítvány, a helyi tanács, a Márton Áron Általános Iskola, az A.F.Karda és a Gáll-Com Centrum K.F.T. Köszönjük nekik!
Úgy a gyerekek, mint az őket felkészítő pedagógusok szép élményekkel gazdagodtak, és magukkal vitték Sütő András kérését, miszerint „ Ne hagyjuk cserben az Éneket !”

Szabó Gyöngyi tanítónő, Csíkszentdomokos

Képek a vetélkedőről itt láthatók.