Ma 2024. 5. 9, csütörtök, Gergely napja van.Holnap Ármin napja lesz.

Meseíró pályázat

Az Iskolai Könyvtárak Nemzetközi Hónapja október, mely alkalomból világszerte számos rendezvényre kerül sor. Cél, hogy az iskolai könyvtárakban rejlő lehetőségek minél szélesebb körben ismertek legyenek, hasznosuljanak, szerves részét képezzék az intézmények oktató és nevelő munkájának. Hatékony, életközeli és gyermekbarát iskola nincsen jó könyvtár nélkül.

Ezt a célt követve 2011. októberében a magyartanárok és az iskolai könyvtár meseíró vetélkedőt szervezett 5-6. osztályosok számára az iskola könyvtárában. A versenyzők saját meséjükkel nevezhettek be.

A vetélkedő célja, hogy alkotói tevékenységre bíztassa a tanulókat, hiszen mesealkotás során nemcsak átél, hanem varázslatot teremt, csodát alkot, tehát az eredmény összetett: teremtés és nyelvhasználat együtt. A mesék ugyanakkor mindig elvezetnek egy elképzelt világba, hiszen mindenki vágyik a varázslatra, a csodák átélésének élményére. Gazdagodik a gyermekek fantáziája, szókincse, szereplőivel azonosulva átélhet különböző helyzeteket, feloldhatja a benne felgyűlt feszültséget.

A leadási határidőig, 2011. október 31-éig huszonkét mese érkezett be, melyet háromtagú zsűri értékelt: Székely Edit könyvtáros, Mezei Erika és Bőjte Ágota magyartanárok.

A díjazásra 2011. november 10-én került sor az iskola könyvtárában, ahol a zsűri tagjai ismertették a versenyzőkkel az elbírálási szempontokat, röviden kiértékelték az alkotásokat, majd díjazták a kiemelkedő meséket. Az érdeklődők meghallgathattak néhány felolvasott történetet.

Díjazottak:  I. díj Karda Sára, V.C
                                II. díj Kedves Ágota,  V.A

III. díj Biró Honória, V. B

Dicséret Mihály Júlia, V.B

A mesék az iskola könyvtárában tekinthetők meg.
Az iskolai könyvtár sokféleképpen támogatja az iskola tanulóit, pedagógusait. Helyszínt biztosít, társszervező, előteremti a vetélkedők, versenyek anyagi hátterét.

Képeket a díjátadásról itt találsz.

Mezei Erika
magyar szakos tanár